autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

5 naudas problēmas, ar kurām saskaras jaunās ģimenes (un kā ar tām tikt galā)

Neatkarīgi no ienākumu līmeņa, finanšu jautājumi jaunajām ģimenēm var būt īsts izaicinājums. Izplatītākie sarežģījumi ir atšķirīgas prioritātes, nepietiekami ienākumi, darba zaudējums. Lai nu kā – finanses ir tā joma, par kuru ģimenē vajadzētu runāt regulāri.

Turpinājumā 5 naudas šķēršļi, ar kuriem ģimenes mēdz saskarties, un daži ieteikumi, kas var palīdzēt šos sarežģījumus atrisināt.

1. Nepietiekami ienākumi

Viens no izaicinājumiem, ar kuru jātiek galā, ir ienākumu un izdevumu samērošana. Taču var gadīties, ka izdevumi strauji pieaug un ar esošajiem ienākumiem visam nepietiek.

Risinājums: Šo situāciju var atrisināt divos veidos – samazinot izdevumus vai palielinot ienākumus. Atrodiet veidus, kā samazināt tēriņus, piemēram, biežāk gatavojiet mājās, uz darbu dodieties ar kājām, atsakieties no dārgām izklaidēm! Tāpat noderīgi arī sekot līdzi izdevumiem, lai saprastu, kur nauda paliek. Jā, tas ir laikietilpīgi un mazliet sarežģīti, taču absolūti nepieciešami, ja gribat iegūt finansiālo stabilitāti.

2. Pārāk daudz neparedzētu izdevumu

Neplānoti tēriņi ir daļa no ikdienas, taču, ja tie pārsteidz pārāk bieži, var rasties naudas grūtības un pat nesaskaņas attiecībās.
Risinājums: Lai arī neplānoti tēriņi uzrodas pēkšņi, tomēr tos nepieciešams paredzēt, atvēlot tiem zināmu vietu ģimenes budžetā. Ja budžeta vēl nav, ir laiks to izveidot. Darīsiet gudri, ja ik mēnesi kādu daļu novirzīsiet uzkrājumam, ko varēsiet izmantot neplānotu tēriņu segšanai.

3. Pārāk lielas kredītsaistības

Pieaugošo izmaksu dēļ (piemēram, kāzu organizēšana, pārvākšanās uz jaunu dzīvesvietu, jauna auto iegāde u.c.) daudziem pieaug arī kredītsaistības – tiek noformēts līzings, paņemts kāds SMS kredīts, līdz beidzot parāda summa ir visnotaļ iespaidīga. Tāda situācija nav patīkama, turklāt rada daudz citu sarežģījumu.

Risinājums: Padariet kredītu atmaksu par galveno prioritāti. Arī šajā gadījumā vērts pārskatīt budžetu un pārdomāt, kādus izdevumus iespējams samazināt. Tāpat var meklēt arī iespējas gūt papildu ienākumus, ko pēc tam novirzīt tieši kredītsaistību dzēšanai. Ja aizdevumi ir vairāki, sāciet ar to, par kuru jāmaksā vislielākie procenti. Jā, tas prasīs laiku un būs grūti, taču brīvība no parādiem, ko galu galā iegūsiet, noteikti būs tā vērta.

Vērts atgādināt – tad, kad būsiet atmaksājuši kredītus, nesteidzieties atkal ņemt jaunus. Kredītlīnija, kas tiek izmantota saprātīgi, ir viena lieta, bet aizdevumi, kas tiek ņemti ar mērķi veikt nepārdomātus pirkumus – pavisam kas cits.

4. Darba zaudējums

Finansiāla rakstura satraukumu rada arī darba zaudējums, īpaši, ja tas nesis ievērojamu ieguldījumu ģimenes budžetā.
Risinājums: Pirmais, kas vajadzīgs – atklāta saruna par radušos situāciju un iespējamiem risinājumiem (piemēram, pabalsti, kam var pieteikties, opcija apgūt jaunas prasmes, lai paaugstinātu kvalifikāciju, ideja par sava biznesa uzsākšanu u.c.).

5. Pretrunīgas finanšu vērtības

Izpratne par to, kam un kā vajadzētu tērēt finanses, abiem laulātajiem var būt pilnīgi atšķirīga. Īpaši šīs atšķirības ir jūtamas sākumā, kad laulātie tikko sāk dzīvot kopā – katrs ir nācis no citas vides, katram ir bijusi cita audzināšana, ienākumu apmērs, naudas tērēšanas paradumi. Vienoties par kopīgu redzējumu var būt ļoti grūti. Taču ar šāda veida izaicinājumiem nesastopas tikai jaunās ģimenes vien – nauda ir viens no populārākajiem laulības šķiršanas iemesliem, jo ar dažādiem izaicinājumiem jāsaskaras visas dzīves garumā.

Risinājums: Runāt un meklēt kompromisus. Kā laulātie, jūs esat viena komanda. Tas nozīmē, ka jums nepieciešams panākt vienošanos par to, kam nauda tiks tērēta, cik daudz tiks ietaupīts utt. Sarunām par finanšu tēmu būtu jānotiek regulāri, īpaši aktuāli tas ir tad, ja viens no laulātajiem ir izteikts ‘’tērētājs’’, bet otrs – ‘’taupītājs’’. Labs variants ir izveidot budžeta plānu, kas apvienotu abu pušu intereses. Bez sarunām, kompromisa un plāna var rasties ļoti daudz nevajadzīgu problēmu.

Atcerieties – veiksmīgas laulības pamatā ir smags darbs. Tas ietver arī māku apieties ar finansēm, labāko risinājumu meklēšanu, prasmi vienoties kopīgu mērķu un laimīgas nākotnes vārdā. Ja esat gatavi saglabāt reālistisku attieksmi un strādāt, lai viss izdotos, jūs varēsiet arī izaicinājumus pārvērst uzvarās.

Pievienot komentāru